Skip to content

WEBAC pakub oma klientidele erinevaid olukordi arvestavaid tootesüsteeme veevoolu tõkestamiseks ning ehitiste renoveerimiseks ja kaitsmiseks. Tooted on vastupidavad ja keskkonnale ohutud.

WEBAC® on registreeritud ja rahvusvaheliselt tuntud kaubamärk, mis on tegutsenud juba üle 40 aasta ehituskemikaalide valdkonnas enam kui 50 riigis. Tipptasemel tehnoloogiaga tootmine on korraldatud üksnes Saksamaa tehases.

Meie valem – lahendus Teile!

Alates planeerimisest kuni teostuseni toetab ettevõte oma oskusteabega edasimüüjaid ja kliente nii projekteerimise käigus kui ka kohapeal töömaal. WEBAC korraldab klientidele regulaarselt täiendõppe seminare ja koolitusi nii peakontoris Saksamaal kui ka teistes riikides.

WEBAC® stoppt Wasser


Ehitised

Classic Line – ehituskeemia klassika 

WEBAC on olnud üle 40 aasta partneriks oma klientidele nii ehitustarindite kaitsmisel kui ka parandustöödel.

  • Veelekete kiireks sulgemiseks injekteerimisega

    PUR-vahtvaiku (SPUR) kasutatakse veevoolu kiireks ajutiseks peatamiseks pragude sulgemisel. Injektsioonvaigule on iseloomulik eelkõige märkimisväärne mahu suurenemine kokkupuutel veega. SPUR-i saab kasutada ka survelise vee korral, nagu see on sageli vajalik tammide, tunnelite, maa-aluste korruste, sillavundamentide ja muudel taristuehituse eritöödel.

    WEBAC-i reaktiivsed vaigud sobivad kokku betooni, terase, müürimörtide, erinevate pinnakattekihtidega ja kaablimantliga. WEBAC injektsioon PUR-vahtvaik on vastupidav ehitiste tavapärase kontsentratsiooniga kahjustavatele sooladele, leelistele ja hapetele. Alaliseks prao sulgemiseks peale 2K SPUR-i paigaldust injekteeritakse selleks sobivat PUR-vaiku.

  • Tühimike ja õnaruste täitmiseks valamisega

    WEBAC-i polüuretaanipõhine PUR-jootevaik paigaldatakse ehitustarindisse tühimike ja õnaruste täitmiseks ning soojapidavuse parendamiseks. Samuti kasutatakse toodet müüritiste tugevdamiseks. Materjali omadusteks on suur tugevus ja kiire kõvastumine.

    PUR-jootevaik ühildub betooni, terase, müürimörtide, erinevate pinnakattekihtidega ja kaablirüüga. Toode on vastupidav ehitistes tavapärase kontsentratsiooniga kahjustavatele sooladele, leelistele ja hapetele.

  • Vahu kiire tekkega aine pragude alaliseks sulgemiseks

    Tegemist on kombineeritud omadustega n-ö hübriidtootega, mis koosneb vahtpolüuretaanvaikudest (SPUR) ja polüuretaanvaikudest (PUR). Seda injektsioonmaterjali iseloomustab vahu kiire teke kokkupuutel veega ja alaline prao sulgemine. Samas reageerib toode ka veega kokku puutumata, kõvastudes sel juhul mahumuutusteta. Hübriid PUR-injektsioonvaik ühendab endas SPUR- ja PUR-vaikude omadused, sobides teatavatel kasutustingimustel näiteks pragude injekteerimisel, aga ka struktuuri horisontaalse veetõkke loomisel suurte tühimike ja püsiva veetaseme korral – selle töödeldavusaeg on lühike.

    WEBAC hübriid PUR-jootevaik ühildub betooni, terase, müürimörtide, erinevate pinnakattekihtidega ja kaablirüüga.

  • Lahendus betooni ja müüritiste parandamiseks

    WEBAC® pakub pragunenud konstruktsioonide parandamise valdkonnas ulatuslikku valikut spetsiaalseid tooteid, mis sobivad mitmesuguste pragude laiuste, niiskustaseme ja töötlustemperatuuride tingimustes. WEBAC® toodete hulgast leiate alati injektsioonvaigu, mis vastab kavandatud remondi eesmärgile.

    Igaks remonditööks on olemas sobiv injektsioonvaik

    Klassikaline polüuretaanist injektsioonvaik (WEBAC® 14xx tooted) on piisavalt elastne ja samas ka hea nakkega. Isegi pragude laiuse piiratud muutuste ja dünaamiliste koormuste korral jäävad PUR-injektsioonvaiguga remonditud praod täidetuks ja vett pidavaks (tihendatuks).

    PUR-vaigud sobivad ka kipsi sisaldavate müüritise või ehituskonstruktsioonide renoveerimiseks (tarindi pragude täitmine, vuukide tihendamine, stabiliseerimine ja tugevdamine). Kapillaaride ummistamise põhimõte järgi on WEBAC® PUR-vaigul tihendav toime isegi suurema veesurve korral: kui vaik puutub kokku veega või seguneb sellega, moodustub ühtlane, suletud ja seega vettpidav struktuur – ideaalne ka tunnelite renoveerimiseks, mida tõestavad kogemused tootega WEBAC 1403.

    Kui on vaja kompenseerida pikka kõvastumisaega madalatel temperatuuridel, saab PUR-vaikude reaktsiooniaega lühendada, kasutades kiirendajat WEBAC® B14.

    Uue põlvkonna injektsioonivaik (WEBAC® 16xx tooted) võimaldab tänu oma kõrgele painde- ja survetugevusele luua jõude ülekandvaid ühendusi ka betoon- ja müürikonstruktsioonides.

    Nagu WEBAC® epoksüvaik, sobib ka WEBAC® injektsioonvaik kokku betooni, terase, müürimörtide, pinnakattekihtidega ja kaablirüüdega. PUR-vaik on vastupidav tavapärastes kontsentratsioonides kahjulikele sooladele, leelistele ja hapetele.

    Hapetele, sooladele vastupidav ja külmakindel geel

    Täielikult ärareageerinud akrülaatgeel on vees ja kütustes lahustumatu. WEBAC-geel sobib kokku betooni, müürimörtide, pinnakattekihtidega ja kaablirüüga. Lisaks on WEBAC polüakrülaatgeel vastupidav lahjendatud hapetele ja ehitist kahjustavatele sooladele ning külmumis- ja sulamistsüklitele.

  • Madalviskoosne injektsioonaine pinnasega kokkupuutes tarindite hüdroisoleerimiseks

    WEBAC akrülaatgeel on väga madala viskoossusega injektsioonaine. Seetõttu on WEBAC-tooted ideaalseks lahenduseks pinnasega kokkupuutuvate ehitustarindite hüdroisoleerimiseks, tekitades geelkihi pinnase ja ehitise kokkupuute alal. Madala viskoossusega injektsioonainet saab kasutada ka avatud pooridega ehituskonstruktsioonis tasapinnalise barjäärina sissetungiva niiskuse vastu, sealhulgas olemasolevas müüritises horisontaalse tõkkena vee kapillaartõusu vastu. Lisaks sobib WEBAC-injektsioongeel ka vuukide tihendamiseks.

    Hapetele, sooladele vastupidav ja külmakindel geel

    Täielikult ärareageerinud akrülaatgeel on vees ja kütustes lahustumatu. WEBAC-geel sobib kokku betooni, müürimörtide, pinnakattekihtidega ja kaablirüüga. Lisaks on WEBAC polüakrülaatgeel vastupidav lahjendatud hapetele ja ehitist kahjustavatele sooladele ning külmumis- ja sulamistsüklitele.

  • Ideaalne stabiliseerimiseks ja tugevdamiseks

    WEBAC silikaat injektsioonlahust kasutatakse pinnase ja müüritise tugevdamiseks ja stabiliseerimiseks. Tooteid iseloomustab madal viskoossus, hea penetratsioon ja kiire tugevnemine. 

    Leeliselisi silikaate saab kasutada horisontaalse tõkke loomiseks olemasolevasse konstruktsiooni kapillaarselt tõusva niiskuse vastu. Neil on ka kapillaarpoore hüdrofoobiv mõju. Täielikult ära reageerinud silikaadi injektsioonlahus on vastupidav hoonetes esinevatele tavapärastele keemilistele koormustele.

  • Kaitseks müüritise või betooni tungiva niiskuse vastu

    Kui müüritise struktuuris ei ole horisontaalne veetõke enam toimiv või puudub see üldse, tuleb ehituskonstruktsiooni kaitsta kapillaarselt tõusva niiskuse eest. Vastasel juhul on oht, et niiskus (vesi) kahjustab müüritist. WEBAC-i injektsioonsilaanid sobivad horisontaalse niiskusbarjääri lihtsaks tekitamiseks tänu hüdrofoobivale toimimise põhimõttele. WEBAC-i silaanide kasutamine on väga lihtne: neid süstitakse püstoliga tarindisse olulise surveta. Silaankreem tarnitakse kasutusvalmilt anumates. Avatud pakendi sisu tuleb kiiresti ära tarvitada. Materjali tohib töödelda temperatuuril 5 °C kuni 25 °C.

    Kui müüritise täpsed tingimused on ebaselged (näiteks seoses tühemike/õõnsuste, niiskuse seisundi ja müüritise tihedusega), tuleb kasutada muid lahuseid kui injektsioonsilaanid. Sellistel juhtudel on soovitatav kasutada kapillaare sulgevaid PUR-vaike ja tühimikke/õõnsusi sulgevaid PUR-jootevaike.

  • Jõude ülekandvad liited WEBAC injektsioonvaikudega

    Praod võivad ohustada konstruktsioonide stabiilsust ja vastupidavust, kuna need võimaldavad korrosiooni soodustavate ainete sattumist ehitustarindisse ja kahjustavad kandevõimet. Lahenduseks on prao lahuspindade liitmine WEBAC-i epoksüvaigu abil. 

    Tulenevalt oma nakke- ja struktuursest tugevusest võimaldavad madal- ja kõrgviskoossed epoksüvaigud ühendada püsivalt isegi kõige väiksemad praod ja pragudevõrgustikud betoonis ja müüritises. Olgu tegemist siis betooni või müüritise konstruktsiooni konsolideerimisega, vuukide tihendamisega või eriprojektidega nagu tunnelite renoveerimine – WEBAC pakub igaks kasutusvaldkonnaks õige epoksüvaiku.

  • OS 8 pinnakaitse: epoksüvaigust betoonpõranda kaitsesüsteem parkimismajadesse ja garaažidesse

    WEBAC pakub epoksüvaigupõhist pinnakatet OS 8 parkimismajade ja maa-aluste garaažide jaoks. Pinnakaitsesüsteem (OS 8) koosneb kruntimisainest WEBAC® 4290 ja pinnakattematerjalist WEBAC® 4490. Need on madala viskoossusega epoksüvaigud, mille abil saab valmistada pinnakaitsesüsteemi klassiga OS 8 (DAfStb järgi), mis on vastupidav lahjendatud hapetele, leelistele, soolalahustele ja õlidele.

    Kruntimine: epoksüvaigust kruntkiht, kraape- ja tasanduspahteldus 

    WEBAC-i epoksüvaik sobib nii kruntimiseks kui ka kraape- ja tasanduspahtelduseks. WEBAC-i epoksüvaigust kruntvärv moodustab vastupidava nakkeliite isegi väheste õlijääkidega, niiske ja nõrgalt imava aluspinnaga. Krundid ja pinnakatted sobivad kokku betooni, terase, müürimörtide, pinnakattekihtidega ja kaablirüüga. WEBAC-i epoksüvaik-krunt ja -peenmört, samuti spetsiaalsed EP-krundid ja pinnakatted on vastupidavad lahjendatud hapetele ja leelistele. Sama kehtib ka määrdeainete, õlide ja kütuste kohta.

    WEBAC® 4204

    WEBAC® 4270

    WEBAC® 4270T

    Valguvad ja rulliga paigaldatavad pinnakattekihid – vastupidavad kihid koormusega betoonpinnale

    WEBAC pakub erinevates värvitoonides isevalguvaid või rulliga paigaldatavaid robustseid tugevad pinnakatteid tööstus- ja tehnovõrkude ruumidesse. Tulemuseks on vastupidavad pinnad, mis taluvad mehaanilisi koormusi.

    WEBAC® 4430

  • Epoksüvaigust sideainega pahtlid (peenmördid) pakkerite liimimiseks, pragude tammistamiseks ja betooni kaitsmiseks

    WEBAC-i epoksüvaigust pahtlid koosnevad sideainest ja sellele lisatud täiteainest, mis moodustavad epoksüvaigu tootesüsteemi. Neid kasutatakse mineraalsete materjalide liimainena ja toruliidete tihendamiseks torustike ehitamisel ja kanalisatsiooni renoveerimistöödel. Pragude injekteerimisel kasutatakse EP-pahtlit kleeppakkerite kinnitamiseks ja samuti betoonpinnal pragude tammistamiseks. Betooni kaitsmise otstarbel sobib EP-pahtel ka remonttöödel ja betooni asendava ainena lähtudes CE toimivusdeklaratsiooni tingimustest. WEBAC-i epoksüvaigust pahtlid ja liimained sobivad kokku betooni, terase, müürimörtide, pinnakattekihtidega ja kaablirüüga. Samuti tuntakse neid tooteid eriti vastupidavatena ehitist kahjustavate leeliste, soolade ja hapete mõjudele.

  • Pindade tihendamine ja hüdroisoleerimine

    Pindade tihendamiseks (hüdroisolatsiooniks) kasutatakse spetsiaalseid reaktiivseid bituumen-akrülaat tooteid. Neid võib paigaldada nii maapinnaga kokkupuutuvatele konstruktsiooni osadele kui ka vabalt ligipääsetavatele tarinditele, mis paiknevad maapinnast kõrgemal. Maapinnaga kokkupuutuvad konstruktsioonid peavad tööde ajal siiski olema avatud, et hüdroisolatsiooni materjali saaks pinnale kanda. Bituumen-akrülaat peab vastu ka suuremale veesurvele ja sobib eriti hästi kasutamiseks muinsuskaitselistel/miljööväärtuslikel ehitistel. 

    Polümeermodifitseeritud bituumeniga pakse pinnakattekihte (PMB) tarvitatakse ehitiste vertikaalpinna tihendamiseks (hüdroisolatsiooniks). Vuukide piirkonnas ja pragude sildamiseks lisatakse täiendavalt tugevduskangas, mis toimib materjalistruktuuri tugevdava elemendina.

  • Pumba puhastusaine seadme ja tööriistade puhastamiseks ning vaikude lahustamiseks.

    WEBAC ei paku mitte ainult laias valikus injektsioonvaike, vaid ka sobivaid puhastusaineid. Neid iseloomustab asjaolu, et need on spetsiaalselt kohandatud WEBAC-i vaikudele. 

    Valikus on kahte tüüpi puhastusaineid:

    WEBAC® Reiniger A sobib injektsioonpumpade ja tööriistade puhastamiseks pärast vedela injektsioonvaigu kasutamist. Pumba puhastusainet saab kasutada nii PUR- kui ka EP-vaikude lahustamiseks.

    WEBAC® Reiniger B on puhastusaine, mis sobib kõvastunud injektsioonvaigu lahustamiseks ja paisutamiseks. Seda puhastusainet võib kasutada ainult välispuhastuseks ja mitte mingil juhul injektsioonpumpade tavapäraseks loputamiseks ja puhastamiseks.   

    WEBAC® Konservierungsmittel konservant kuulub samuti puhastusainete tooterühma. Tegemist ei ole pumba puhastusaine ega lahustiga, vaid injektsioonpumpade hooldusainega.


Geo- ja hüdrotehnika

Consolidation Line – ehituskeemia konsolideerimiseks

WEBAC Consolidation Line tootesüsteemid hõlmavad kogu valikut pinnase ja ehitusmaterjalide injektsioonaineid, mis on ette nähtud:

  • tunnelite, kaevanduste ning tammide ehitamisel ja parandustöödel tihendamiseks (sh veevoolu tõkestamiseks), stabiliseerimiseks ja tugevdamiseks;
  • geotehnilistel ehitustöödel pinnasevee sissevoolu takistamiseks ehitussüvenditesse, puurvai-, diafragma- ja punnseinte veelekete sulgemiseks, vundamentide ja tugimüüride stabiliseerimiseks, ankurpoltide liimimiseks ja tühimike täitmiseks.

Selle valdkonna erinevaid nõudeid rahuldavad oma spetsiifiliste omadustega tooteklassid – polüuretaanid, silikaatvaigud või akrülaatsüsteemid. WEBAC tootesüsteemide eripäraks on nende kohandatavus: väikeste koguste lisandite, kiirendajate, vahumoodustajate või aeglustajate doseerimisega saab tooteid vastavalt projekti eripärale optimaalselt ja individuaalselt modifitseerida.

  • WEBAC ei ole mitte ainult tugev partner igat liiki hoonete kandekonstruktsioonide kaitsmisel ja parandamisel, vaid pakub konsolideerivate toodetega (Consolidation Line) võimalusi, mis rahuldavad kõrgeimaid nõudmisi kaevandamisel ning tunnelite, tammide ja süvendite ehitustöödel. Nende valdkondade mitmesuguste tehniliste nõuete täitmiseks pakub WEBAC loomingulisi lahendusi oma eriomadustega polüuretaan-, silikaatvaigu- või akrülaatsüsteemidega. PUR-vaikude ja teiste toodete eripäraks on nende kohandatavus: doseerides väikeseid koguseid lisandeid, kiirendajaid või aeglustajaid ning vahumoodustajaid saab neid individuaalselt ja seega optimaalselt sobitada oludega kasutuskohas.

    PUR-vaigud – paljude võimalustega süsteemid eriprojektidesse

    WEBAC konsolideerivate (tihendavalt-täitvalt ühte liitvate) polüuretaanvaikude märkimisväärseks omaduseks on nende kiire kõvastumine ja suur tugevus. Seetõttu kasutatakse PUR-vaiku pinnase ja lahtiste kivimite, samuti rikkevööndite tihendamiseks (veelehete sulgemiseks) ja stabiliseerimiseks. Kiirendajate ja lisandite doseerimisega materjali omadusi modifitseerides saab PUR-vaigu süsteemid, mis on usaldusväärsed ja millel on palju kasutusvõimalusi. Näiteks kasutatakse hea adhesiivse omaduse tõttu PUR-vaike pinnaseankrute kindlustamiseks ning liimimiseks kaevandustes ja tunneliehituses.

    Ülevaade toodetest

    WEBAC PURseal on väga tugev PUR-vaik ja seda juba varases kõvastumisfaasis. Kiirendaja ja lisaainetega saab seda muuta ka äärmiselt kiiresti reageerivaks jäigaks vahuks. Veega kokku puutumata kõvastub PUR-vaik poorideta kompaktseks ja suure tugevusega materjaliks. Vedela vaigu kokkupuutel veega muutub see kergesti vahutavaks. PUR-vaik kõvastub kiiresti ja on mõeldud alaliseks tihendamiseks, kusjuures reaktsiooniaeg ja vahutamisaktiivs on reguleeritavad.

    WEBAC PURseal M on samuti väga tugev PUR-vaik ja seda juba varases kõvastumisfaasis. Seda on võimalik modifitseerida täiendavate komponentide lisamisega. Toodet kasutatakse kaevandustes ja tunnelite ehitamisel, näiteks tunnelite taastamisel, kindlustamiseks ja stabiliseerimiseks. PURseal M peatab kiiresti voolava vee ja tihendab alaliselt. PURseal M vaiguga on võimalik stabiliseerida ja liita tunneli segmente kaljuga, samuti on tunnelite ja šahtide kaeveõõnsustes võimalik tugevdada karsti ja lahtiste kividega alasid.

    WEBAC PURseal M S on modifitseeritav PUR-vaik, mis on väga (varajase) kõvastumisega ja kõvastunult tahke. Sellel tootel on DIBt (Saksamaa Ehitustehnika Instituut) heakskiit kõlblikkusest looduskeskkonda, kokkupuutesse pinnase ja pinnaseveega. Sobib ehitussüvendite ja tunnelite kindlustamiseks, aluspinnase stabiliseerimiseks ja kaljupinnase tugevdamiseks ning -ankrute kinnitamiseks kivimite toestamise eesmärgil.

    PURstop on reguleeritava reaktsioonikiirusega injektsioonvahtvaik. Veega kokku puutudes kõvastub see PUR-vaik kiiresti ja paisub rohkelt, toimides seega tõkkena vee sissevoolu vastu. Toodet saab kasutada sõmera pinnase konsolideerimiseks ja ehituskaevikute ajutiseks hüdroisoleerimiseks, samuti vett lekkivate vuukide ja sulundseina lukkude tihendamiseks.

    PUR-vaigu toote modifikatsioonid: PURseal, PURseal M ja PURseal M S reaktsiooniaega ja vahutamisaktiivsust saab reguleerida, lisades WEBAC PURseal M ACC3 ja PURseal M SF.

    PURseal M SL5 ja PURseal SL10 lisamisega saab PUR-vaigu PURseal M S puhul pikendada töötlemis- ja penetratsiooniaega. PURstop reaktsiooniaega saab reguleerida kiirendajaga WEBAC PURstop Accelerator.

    Injektsioonvaiku paigaldatakse 2K-pumbaga või PUR-injektsioonpüstoliga (materjal tuubides), mida samuti pakub WEBAC.

  • Silikaatvaigud ühendavad kõva mineraalse komponendi sitke orgaanilise komponendiga, moodustades kompaktse, koormust kandva, kuid mehaaniliselt eemaldatava materjali.

    Kompaktsilikaatvaigud ei vahuta isegi veega kokku puutudes. Nendel on kõrge leektäpp ja need on tulekindlad, nii saab probleemideta kasutada ka kaevandamisel (mh söekaevandustes).

    Spetsiaalse koostisega WEBAC-silikaatvaigud on väga kiire tugevnemisega, kõvastunult suure tugevusega ja sobivad seega muu hulgas mitmesuguste pinnase-/kaljuankrute liimimiseks ja kinnitamiseks.

  • Akrüülgeele kasutatakse spetsiaalses taristuehituses – geotehnika töödel, samuti tunnelite ja tammide ehitamisel – peamiselt nende madala viskoossuse ja heade elastsete omaduste tõttu.

    Kui on vaja erimeetmeid kaitseks niiskuse vastu, sobib selleks akrüülgeel WEBAC®.

    Defektne, puuduv või vananev väline hüdroisolatsioon, muutlik põhjavee tase või ehitustarindi liikumine – maapinnaga kokkupuutuvate ehitusdetailide veelekete põhjused võivad olla erinevad. Konstruktsiooni sisse tungiv vesi põhjustab liigniiskust ja kahjustab ehitusmaterjali. Muud välised mõjud, näiteks temperatuuri kõikumised, võivad koosmõjul kergesti põhjustada kahjustusi, mis ajas progresseeruvad.

    Veepidavuse tagamine tavapäraste meetoditega (hüdroisolatsiooni vahetus) võib olla väga kulukas ja põhjustada kasutuspiiranguid. Eriti keeruline on taastamine siis, kui hoone asukoht või kasutussagedus muudab tavapärase välimise hüdroisolatsiooni paigaldamise väga komplitseerituks. Ehitise sees (s.o sisemise külje) hüdroisoleerimine ainult katab ja varjab probleemi. Sellisel juhul võimaldab WEBAC® akrülaatgeeliga sirminjekteerimine hoonete renoveerimisel majanduslikult soodsat hüdroisoleerimist.

    Akrülaatgeel WEBAC® 240 võimaldab pinnasega kokkupuutuvate ehitusdetailide, näiteks keldrite, maa-aluste garaažide, kanalisatsioonitorude, tunnelite või šahtide välimise pinna hüdroisoleerimist. Geeli saab kasutada nõlvade tõhusaks kaitseks ja puhtaks vuugitihenduseks (mahupaisumisvuugid, erinevate ehitusdetailide ühendusvuugid, raudbetoonist segmentide vuugid ja kanalisatsiooniühendused).

    WEBAC® injektsioongeelid, nagu akrülaatgeel WEBAC® 240, reageerivad, moodustades tahke-elastse veekindla geeli. Lisaks sellele suudavad WEBAC® geelid pöörduvalt nii niiskust absorbeerida kui ka vabastada ning on täielikult ära reageerinuna vastupidavad külmumis- ja sulamistsüklitele. Neil on väga suur venivus ja nad jäävad veeauruga küllastunud atmosfääris mõõtmetelt muutumatuks. Madala viskoossuse tõttu on neil veega sarnane voolavus.

  • Tsemendi ja PU positiivsed omadused ühes süsteemis – WEBAC® HIS. Tänu suurele kogemusele ja oskusteabele on WEBAC-il õnnestunud välja töötada hübriidne injektsioonvaik. WEBAC hübriid-injektsioonainet kasutatakse reaktiivse vaigukomponendina tsement-injektsioonlahuse temperdamiseks (sitkemaks muutmiseks) ja parandamiseks. Varajane kivinemine, stabiliseerimine ja tihendamine tsemendilahuse injektsioonil on võimalik isegi voolava vee korral.

    Eelised:

    • ühendab tsemendi ja PU positiivsed omadused ühte toimivasse tootesüsteemi
    • kiire reaktsiooniaeg isegi vee all
    • suur varajane tugevus
    • materjali kokkuhoid
    • puudub tsemendisuspensiooni kontrollimatu voolamine 
    • HIS-i saab vajadusel kombineerida ka WEBAC-i kiirendajate või vahumoodustajatega.

Tööriistad ja -vahendid

  • Kvaliteetsed pumbad injekteerimisainetele ja geelidele

    WEBAC-i pumbad on sobivad seadmed injektsioonvaikude ja geelide professionaalseks paigaldamiseks. WEBAC pakub 1K (ühekomponentsed) tüüpi ja 2K (kahekomponentsed) tüüpi süstepumpasid. Seadmeid on saadaval mitmes versioonis erinevate edastuskiirusega ja igale tehnoloogiale, mis on valitud injekteerimise eesmärgiks (rakenduseks).

    Injektsioonipumba kasutamisel tuleb arvestada, et seda ei tohi käitada materjalita. Pumba kasutamisel tuleb arvestada vastava toote töödeldavusaega. Asukoht valida nii, et injektsioonaine temperatuur ei tõuseks soojuse mõjul. Veega reageerivate polüuretaanvaikude töötlemisel ei tohi olla niiskust ülemises mahutis, kuhu pumbatakse segatud aine.


    Tooted

    1Kinjektsioonspumbad

    1K pumbad on universaalsed mitmesugustes rakendustes. Sobivad professionaalseks kasutamiseks pragude täitmiseks, horisontaalsete barjääride ja voolikute injekteerimiseks. Töödelda saab WEBAC EP-, PUR-vaike ja kiire vahumoodustamisega PUR-vahtvaike. WEBAC 1K pumbad – nagu ka WEBAC 2K pumbad – on optimeeritud nende WEBAC toodete töötlemiseks.

        WEBAC® IP 1K-F3

        WEBAC® IP 1K-F4

        WEBAC® IP EasyPro 

        WEBAC kolbpumbad

    2Kinjektsioonspumbad

    2K-seadmed koosnevad ise-eeltäituvatest õhkjuhitavatest kolbpumpadest. Tööks on vaja kompressorit, mille õhu sissevõtu võimsus on 300–400 l/min. Üksikud komponendid juhitakse eraldi segamispeasse. Segamisprotsess toimub staatilise segisti abil, mis paikneb segamiskorpuses.

        WEBAC® IP 2K‑AG (roostevaba)

        WEBAC® IP 2K‑PU

        WEBAC® HP 50 2K (manuaalne pump)

  • WEBAC injektsioonpakkerid on ühendavaks detailiks injektsioonpumba ja tarindi vahel, mille kaudu suunatakse injektsioonaine pragunenud materjalistruktuuri. Pakkereid kasutatakse näiteks hoone müüritise ja betooni pragude parandamisel. Pumba vooliku ühendus toimub pakkeri koonus- või lamepeaga niplite kaudu. 

    Pakkerid on saadaval erinevates versioonides sõltuvalt nõutavast rõhust, ehitustarindist ja injektsioonmaterjali eripärast.

    Pakkerite erinevad tüübid

    Eristatakse puur- ja liimpakkereid. Silindrilikujulised puurpakkerid paigaldatakse varem valmistatud puuraukudesse. Sõltuvalt sisestamise tüübist eristatakse puurauku sisestatavad ja kruvitavaid ning haamriga sisse löödavaid (löökpakkerid).

    Kleeppakkerid liimitakse ehitustarindi pinnal asuvale praole – näiteks EP täitematerjaliga WEBAC® 4520. Liimitavaid pakkereid kasutatakse alati, kui on vaja mittepurustavat injekteerimist ja konstruktsiooni puurimine ei ole lubatud. N-ö päevapakker on varustatud tagasivooluklapiga ja võimaldab seetõttu tööd kogu päeva. 

    Pakkerid on standardselt varustatud kõrgsurvenipplitega. Soovi korral saab neid tarnida ka madalsurve niplitega.

    Puurpakkerid

    WEBAC® kruvitavad Tüüp S

    WEBAC® kruvitavad Tüüp R

    WEBAC® Hammer-in sisse löödavad

    Kleeppakkerid

    WEBAC® liimitav, plastikust

    Päevapakker 

    WEBAC® Eintagespacker

  • WEBAC-i injektsioonvoolikud koos -vaikudega moodustavad usaldusväärse süsteemi betoontarindite töövuukide tihendamiseks.

    Need sobivad ka jõudu ülekandvate liidete moodustamiseks. Veepidavuse täiendavaks tagatiseks paigaldatakse WEBAC-i injektsioonvoolikuid ka deformatsioonivuukide vuugilintide hilisemaks tihendamiseks, juhuks kui tarindi kasutusajal peaks tekkima praod ja veelekked.

    Samal eesmärgil saab injektsioonvoolikuid kasutada betooni töövuukides koos paisumislindiga.

  • Paisumislindid on mõeldud ehitusplatsil valatavate monoliitsete betoonkonstruktsioonide töövuukide ja valmis betoonelementide ühendusvuukide tihendamiseks.

    Tihenduslinte kasutatakse vuukides, mis on koormatud pinnase-, nõlva- või pinnaveega. Neid võib kasutada ka torude läbiviikude tihendamiseks.

    Paisumislindid paisuvad, kui nad puutuvad kokku veega. Tekkiv paisumisrõhk ja sellega seotud kontaktrõhk tagavad usaldusväärse tihenduse. Punduvat tihenduslinti saab kasutada ka soolaga või väetistega saastunud komponentides, kuna linti iseloomustab suurepärane vastupidavus keemilisele korrosioonile.

  • Vett läbilaskvate kinnituspunktide tihendamine

    Reeglina on seinte raketiste paigaldamisel ja betoneerimisel võimatu vältida raketise ankruvarraste (tõmbide) kasutamist. Kui valatakse värsket betooni, avaldab see raketisele survet. Raketise ankruvardad ühendavad vertikaalselt seisvad raketise elemendid üksteisega ja peavad vastu võtma pinge, mis tekib värske betooni valamisel kuni piisava kivinemiseni.

    Tõmb on keermestatud terasvarras. Tavaliselt sisestatakse varras tühja torusse, mida nimetatakse manteltoruks (distants-, valutoru). Eeliseks on asjaolu, et tõmbid saab raketisest eemaldada ja neid korduvalt kasutada. Varraste eemaldamisel jäävad betoonpinnal nähtavad koonilised augud, kinnituspunktid.

    Kinnituspunktide tihendus WEBAC-i rõngastihendite ja korkidega

    Kinnituspunktid kujutavad endast suurt ohtu eriti tarindi osadele, millele mõjub veesurve. Neil juhtudel on vaja tagada, et läbiviigud (tõmbi manteltorud) oleksid absoluutselt tihedalt suletud. Vett mitteläbilaskvate kinnituspunktide saavutamiseks pakub WEBAC punduvaid rõngastihendeid ja korke, mis sobivad (raud)betoonkonstruktsioonidele.

    Raketise paigaldamise ajal kinnitatakse WEBAC rõngastihendid plast- või kiudtsemendist manteltorule selle välimise perimeetri tihendamiseks. Raketiste eemaldamise järel lüüakse haamriga torusse WEBAC korgid toru sulgemiseks.

  • Tihenduslindid on ribakujulised tihendusmaterjalid, mida kasutatakse betooni ehitusliidete, töövuukide ja ettenähtud sisselõikepragude tihendamiseks tarindiosa välisküljel.

    WEBAC® Dichtband XT võimaldab survelise vee vastu tihendada töövuuke ja monoliitbetooni lõigatud pragusid. Tootesüsteemi kasutatakse ka monteeritavate betoonelementide ja -seinte tihendamiseks, näiteks välisseintel elamuehituses.

  • WEBAC® QuickSet on 2-komponentne tootesüsteem, mis on mõeldud eelkõige väiksemateks injekteerimismeetmeteks, mida tuleb teha kiiresti ja ohutult. 400 ml tuubides WEBAC® 150, WEBAC®1500 ja WEBAC® PURseal M S vastavad tõendatud materjaliomadustele.

    WEBAC® QuickSet Pump injektsioonpüstol-pump ühendatakse õhukompressoriga ja tuubidega, mis on täidetud kasutusvalmis materjaliga.

    Injektsioontuubidega süsteemi eelised:

    • lihtne ja ohutu, saab kohe kasutada;
    • lihtne käidelda;
    • suur doseerimistäpsus, ei teki segamisvigu;
    • säästlik tarbimine, ei teki suures koguses jääke;
    • puhas protsess, ei ole vaeva seadmete puhastamisega.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.